Twórcy gry Real Boxing zaliczyli właśnie prawy sierpowy od urzędu skarbowego. Po kontroli skarbówki zapłacą aż 642 tys. zł zaległego podatku

Real Boxing

Studio Vivid Games poinformowało, że zaakceptowało wyniki kontroli celno-skarbowej dotyczącej działań w 2016 roku. W efekcie zapłaci podatek wysokości aż 642,74 tys. zł.

Bydgoskie studio, które stworzyło między innymi takie gry mobilne, jak Real Boxing, Highway Getaway, czy ostatnio Mayhem Combat, spotkała właśnie przykra niespodzianka. Spółka przeżyła niedawno kontrolę celno-skarbową i o jej wynikach została powiadomiona 24 lipca. W efekcie zapłaci podatek dochodowy za rok 2016 wysokości aż 642 739 zł.

W komunikacie, który Vivid Games opublikował w związku z powyższym, czytamy najpierw, że przyjmuje wynik kontroli i dokona korekty uprzednio złożonej deklaracji podatkowej w zakresie podatku dochodowego od osób prawnych za rok 2016.

Ponadto dokona również dodatkowej korekty wspomnianej deklaracji, niezależnej od ustaleń wyniku kontroli. – Dodatkowa korekta będzie polegała na odliczeniu od podstawy opodatkowania kosztów uzyskania przychodów poniesionych na działalność badawczo-rozwojową – czytamy w komunikacie spółki.

Fortnite – najpopularniejsza gra świata będzie jeszcze bardziej popularna. Zaraz pojawi się jej wersja na Androida

Wyliczona na nowo podstawa opodatkowania wyniesie ponad 3,38 mln zł, co oznacza konieczność wpłaty na konto fiskusa wspomnianych 642,74 tys. zł. A nawet nieco więcej. Bo kwota ta zostanie powiększona o należne odsetki.

Inwestorom nie spodobał się news o kontroli skarbówki i konieczności zapłaty podatku. We wtorek na giełdzie akcje Vivid Games potaniały o 2,68 proc. Dość dużo, biorąc pod uwagę, że równocześnie indeks WIG wzrósł o 0,41 proc.

Foto: Vivid Games.

Czytaj więcej: Chcesz mieć teraz szybkiego peceta? To kup nowy procesor od AMD. Jest wyraźnie szybszy od kości Intela.
Czytaj więcej: Modułowy Moto Z3 już jest. Jako jeden z pierwszych smartfonów połączy się z ultraszybką siecią 5G.

Podziel się artykułem