Modułowy Moto Z3 już jest. Jako jeden z pierwszych smartfonów połączy się z ultraszybką siecią 5G

Motorola Moto Z3

W czwartek w Chicago Motorola zademonstrowała swój nowy topowy telefon – Moto Z3. Reklamuje go, jako pierwszy na świecie smartfon, który będzie można rozbudować o moduł łączności w standardzie 5G.

Zacznijmy od tego, co to jest 5G. To diabelnie szybki standard sieci komórkowej – mówimy tu o prędkości transferu danych, która pozwala np. ściągnąć 90 utworów ze Spotify w około 10 sekund. Sieć 5G buduje np. w kilku amerykańskich miastach Verizon, tamtejszy operator komórkowy. Ma ona zacząć działać za kilka miesięcy.

Logicznym więc posunięciem Verizonu jest wprowadzenie do oferty telefonu, który będzie działał w nowym standardzie. To właśnie Moto Z3. Flagowiec Motoroli początkowo będzie sprzedawany wyłącznie w USA i tylko przez sieć Verizon – w ofercie operatora pojawi się już 16 sierpnia.

Moto Z3 to świetny wyświetlacz i szklana obudowa

Duży wyświetlacz 6,01 cala Super AMOLED Full HD+ (2160 na 1080 pikseli) o proporcjach 18:9 (bez notcha, czyli wcięcia w górnej części ekranu) w połączeniu ze szklanym tyłem, na którym umieszczono podwójny aparat, wyraźnie sugerują, że mamy do czynienia z produktem z wyższej półki.

iPhone’ów za tysiąc dolarów będzie więcej, a tanich być może nie będzie w ogóle

Wspomniany aparat wyposażono w dwie matryce po 12 Mpix i flesz LED i fabrycznie zintegrowano z aplikacją Google Lens. Z przodu smarftonu znalazł się szerokokątny obiektyw do selfie o rozdzielczości 8 Mpix. Radzi sobie on również z rozpoznawaniem naszej twarzy, ale dodatkowo w Moto Z3 jest też czytnik linii papilarnych.

Wewnątrz obudowy umieszczono doskonale już znany procesor Qualcomm Snapdragon 835, 4 GB pamięci RAM i 64 GB przestrzeni na dane z możliwością rozszerzenia dzięki najnowszym kartom microSD aż do 2 TB.

Jest tutaj też między innymi NFC, dość spory akumulator, który możemy szybko naładować, o pojemności 3000 mAh i system operacyjny Android 8.1 Oreo, który zapewne będzie można uaktualnić do wersji P.

Moduły, modułu, moduły – wszystkie pasują do Moto Z3, w tym ten z 5G

Moto Z3 to kolejny już smartfon Motoroli, do którego możemy dokupić specjalne moduły Moto Mods montowane na tylnych ściankach smartfonów z linii Z.

Jest ich coraz więcej – produkuje je Motorola i inni producenci. Wśród nich jest np. niewielka klawiatura QUERTY, dodatkowa bateria, projektor i głośnik JBL. Nowa Moto Z3 ma działać ze wszystkimi, które powstały do tej pory.

Po najnowsze gry jak po filmy do Netfliksa. Electronic Arts wprowadza Origin Access Premier – abonament na premierowe tytuły

I będzie też współpracować ze wspomnianym modułem 5 G, który znajdzie się w sklepach za kilka miesięcy.

Całkiem możliwe, już tak na marginesie, że moduł 5 G będzie można również wykorzystać w innych telefonach serii Z. Na razie jednak to tylko przypuszczenie, Motorola teraz tego nie potwierdza.

Telefon, jak na swoje możliwości, nie jest ekstremalnie drogi. W Stanach Verizon będzie go sprzedawał za 480 dol.

Czytaj więcej: Samsung Galaxy Tab S4 już jest. Tablet do pracy z Androidem, rysikiem, klawiaturą i myszą.
Czytaj więcej: Francja wprowadza zakaz korzystania z komórek i tabletów w szkołach.

Podziel się artykułem