Fortnite – najpopularniejsza gra świata będzie jeszcze bardziej popularna. Zaraz pojawi się jej wersja na Androida

Fortnite

Prawdopodobnie już 24 sierpnia Fortnite zadebiutuje na smartfonach z Androidem. Ale – co ciekawe – nie na wszystkich. Najpierw w grę na nowej platformie zagrają ci, którzy kupią Samsunga Galaxy Note 9.

Na początek ważna informacja. Nie musimy kupować nowego bardzo drogiego smarftonu koreańskiego producenta, by zagrać w androidową wersję Fortnite. Według informacji, które można znaleźć teraz w sieci – między innymi na forum XDA Developers – będziemy musieli na tę przyjemność jedynie „nieco” poczekać. Fortnite zostanie udostępniony dla wszystkich posiadaczy smartfonów z Androidem miesiąc po premierze nowego Galaxy Note, a więc prawdopodobnie 24 września.

I tutaj niezbyt przyjemny news. Gry, z powodu jej wymagań sprzętowych, nie odpalimy na każdym smartfonie z Androidem, a jedynie na nieco bardziej wydajnych, nowszych telefonach. Tim Sweeney, szef Epic Games, firmy która stworzyła Fortnite, powiedział w wywiadzie dla portalu Venturebeat, że kultowa już strzelanka będzie działać na około 300 mln smartfonów z Androidem spośród około 2,5 mld, które są aktywne na świecie. W praktyce oznacza, to że odpalimy ją na wszystkich flagowcach i solidnych średniakach wyprodukowanych nie dawniej niż trzy lata temu.

Fani gier i serialu The Expanse potrzebowali godzinę, by na Kickstarterze zrzucić się na nową grę RPG

Na dostępnych już w sieciach listach telefonów z Androidem, które pozwolą zagrać w Fortnite jest między innymi, poza topowymi urządzeniami Huawei Mate 9, Huawei P9/P9 Lite, Moto E4 Plus, Moto G5/G5 Plus/G5S, Nokia 6, Samsung Galaxy A5 2017/A7 2017 oraz Samsung Galaxy J7 Prime 2017/J7 Pro 2017.

Wersja na Androida będzie się od innych wersji – głównie na konsole i pecety – różnic jedynie sterowaniem. Wiadomo, dotykowy ekran to nie to samo, co mysz i klawiatura lub pad do gier. Ale mapa, broń i wszystko inne co składa się Fortnite, będzie identyczne.

Grać będziemy mogli ze znajomymi korzystającymi z innych platform sprzętowych. Ale pod jednym warunkiem – w grach pojedynczych będziemy dołączani do grupy graczy, która – podobnie jak my – korzysta z mobilnej wersji gry (na Androida lub iOS). Dopiero, gdy będziemy chcieli zagrać w teamie lub chociaż w duecie, wtedy nie ma znaczenia z jakiego sprzętu będą korzystali nasi towarzysze broni.

Wspomniane zmiany sposobu sterowania w wersji na Androida będą dotyczyły np. automatycznego podnoszenia przedmiotów i otwierania drzwi. Pojawi się też dodatkowy wskaźnik, który pokaże, z której strony do nas strzelają.

Prestiżowa wpadka Apple’a. Najnowszy MacBook Pro 2018 zwalnia, kiedy się nagrzeje. Apple przeprasza i oferuje poprawkę

Ciekawostką będzie to, że androidowego Fortnite’a nie znajdziemy w sklepie Google’a. By zainstalować grę będziemy musieli pobrać ją za pomocą przeglądarki ze strony Epic Games. Dlaczego tak? Pieniądze. Epic nie chce się dzielić z twórcami Androida pieniędzmi ze sprzedaży dodatków do gry – musiał by mu odpalić 30 proc. wartości zakupu.

Foto: Epic Games.

Czytaj więcej: Po najnowsze gry jak po filmy do Netfliksa. Electronic Arts wprowadza Origin Access Premier – abonament na premierowe tytuły.
Czytaj więcej: Modułowy Moto Z3 już jest. Jako jeden z pierwszych smartfonów połączy się z ultraszybką siecią 5G.

Podziel się artykułem