W nowym flagowym smartfonie Sony nie będzie podwójnego aparatu. Japończycy mają lepszy pomysł

Sony Xperia XZ3

Z najnowszych przecieków wynika, że w Sony Xperia XZ3 nie będzie podwójnego aparatu. Będzie pojedynczy, a więc być może z niedawno zaprezentowanym sensorem o rozdzielczości aż 48 Mpix.

Źródło najnowszego przecieku jest dość wiarygodne. Do najnowszych renderingów Sony Xperia XZ3 dotarł @OnLeaks, którego wcześniejsze informacje często się sprawdzały.

Na udostępnionych przez niego materiałach, widzimy zgrabny, połyskujący smarfton Sony z klasycznym do niedawna w tym sprzęcie pojedynczym obiektywem. Kluczowe pytanie brzmi, dlaczego jest pojedynczy.

Zapewne Sony zainstalowała w smartfonie sensor, którego możliwości co najmniej dorównują, jeżeli nie przewyższają podwójnych lub nawet potrójnych aparatów konkurencji. I możliwe, że jest to nowy układ IMX586, o którym pisaliśmy kilka dni temu.

Jeżeli to przypuszczenie się potwierdzi, to prawdopodobnie już we wrześniu, w trakcie berlińskich targów IFA, zostanie nam pokazany pierwszy smartfon z aparatem o rozdzielczości aż 48 Mpix. Do tego, zaznaczmy, ta nowa matryca jest ponoć wysosce światłoczuła – robi dobre zdjęcia nawet w bardzo trudnych warunkach oświetleniowych.

Niestety, nowe renderingi nie mówią nam, co może być w środku Sony Xperia XZ3. Wcześniejsze plotki sugerują, że smarfton będzie napędzany przez najmocniejszą kością Qualcommu do komórek, a więc procesorem Snapdragon 845.

Do tego między innymi znajdzie się w nim 6 GB pamięci RAM, 64 lub 128 GB pamięci masowej, wyświetlacz 5,7 cala (1080 x 2160 pikseli), kamerka 12 Mpix z przodu i Android 9.0 P.

Czytaj więcej: Fani gier i serialu The Expanse potrzebowali godzinę, by na Kickstarterze zrzucić się na nową grę RPG.
Czytaj więcej: Prestiżowa wpadka Apple’a. Najnowszy MacBook Pro 2018 zwalnia, kiedy się nagrzeje. Apple przeprasza i oferuje poprawkę.

Podziel się artykułem