Fani gier i serialu The Expanse potrzebowali godzinę, by na Kickstarterze zrzucić się na nową grę RPG

The Expanse RPG

Powstanie rozbudowana gra fabularna na bazie uwielbianego przez wielu serialu fantastyczno-naukowego The Expanse. Pierwsze podręczniki do niej trafią do zainteresowanych już w listopadzie.

Kickstarter to serwis, w którym bardzo szybko można znaleźć pieniądze na unikatowe i, wydawać się może, szalone, czasem niszowe projekty. Potwierdza to również sukces firmy Green Ronin Publishing. W ubiegłym tygodniu w godzinę na serwisie crowdfundingowym znaleźli się chętni na sfinansowanie wydania jej rozbudowanej gry RPG, której akcja rozgrywa się w świecie znanym z serialu The Expanse.

Green Ronin Publishing chciał zabrać 30 tys. dolarów – te pieniądze miały wystarczyć na opracowanie liczącego ponad 220 stron kolorowego podstawowego podręcznika do gry. Ten cel został już osiągnięty. Firma prowadzi jednak dalej zbiórkę i dzięki temu może zaoferować wielbicielom gier RPG i równocześnie popularnego serialu rozszerzoną wersję gry oraz różne dodatki do niej i rozszerzenia.

Nawet milion złotych za bilet na wycieczkę w kosmos statkiem New Shepard. Pierwsze loty w przyszłym roku

Wśród nich jest np. zestaw kart przydatnych dla Mistrza Gry, kolorowe mapy, zestawy scenariuszy. I tych elementów może być jeszcze więcej. Do 26 lipca pomysłodawcy gry zebrali bowiem ponad 197 tys. dolarów. Sporo. A zbiórka potrwa jeszcze prawie miesiąc – do 23 sierpnia.

Zainteresowani sfinansowaniem projektu mogą wybrać kilka dostępnych opcji. W najtańszej, związanej już z dostawą konkretnej rzeczy, otrzymamy za 20 dolarów wspomniany podręcznik do gry w postaci pliku PDF.

Co miłe, nie musimy kupować kota w worku. Firma Green Ronin Publishing przygotowała absolutnie podstawową, ale kompletną, wersję gry. The Expanse RPG Quickstart, czyli mający 42 strony podręcznik do gry, możemy pobrać za darmo w formacie PDF ze strony wydawcy. Kto lubi zatem RPG i dość głośny serial, już może spróbować swych sił w Układzie Słonecznym za około 200 lat.

Czytaj więcej: Prestiżowa wpadka Apple’a. Najnowszy MacBook Pro 2018 zwalnia, kiedy się nagrzeje. Apple przeprasza i oferuje poprawkę.
Czytaj więcej: Francuzi kupili Opla i dokonali cudu. Niemiecka marka ma pierwszy zysk od niemal 20 lat.

Podziel się artykułem