Przez strajki w Ryanairze nie będzie też lotów z Polski i na nasze lotniska. Znana jest już ich lista

Ryanair

Portal Money.pl dotarł do pełnej liczby odwołanych „polskich” połączeń Ryanaira w trakcie strajków jego personelu, które odbędą się 25 i 26 lipca.

Ryanair wie już, jakie loty nie odbędą się z powodu strajku jego personelu kabinowego 25 i 26 lipca. Protesty pracowników tanich linii lotniczych we Włoszech, w Hiszpanii, w Portugalii i w Belgii w szczycie sezonu turystycznego dotkną nawet więcej niż co dziesiątego jego pasażera, który wtedy miał zaplanowaną podróż.

Niestety problemy z wylotem na wakacje lub z powrotem z nich będą mieli również polscy pasażerowie. Portal Money.pl dotarł do pełnej listy anulowanych połączeń Ryanaira 25 i 26 lipca łączących się z polskimi lotniskami. Oto ona:

FR9172 Barcelona – Wrocław
FR9173 Wrocław – Barcelona
FR1057 Bruksela – Warszawa-Modlin
FR1058 Warszawa-Modlin – Bruksela
FR 1002 Hiszpania-Alicante – Warszawa-Modlin
FR 1001 Warszawa-Modlin – Hiszpania-Alicante
FR1426 Alicante – Gdańsk
FR1425 Gdańsk – Alicante
FR2228 Walencja – Kraków
FR2229 Kraków – Walencja
FR6728 Bruksela – Kraków (dotyczy lotów z 25 i 26 lipca)
FR6729 Kraków – Bruksela (dotyczy lotów z 25 i 26 lipca)

Ryanair rozpoczął już wysyłanie powiadomień do pasażerów anulowanych lotów. Proponuje im dwie opcje – wybór innego terminu, nawet w innych liniach lotniczych lub zwrot kosztów zakupu biletu.

Możliwe strajki w przyszłości. Ryanair nie chce ustąpić

Stewardzi i stewardesy chcą między innymi płatnych zwolnień chorobowych, rezygnacji przez linie z wyśrubowanych limitów sprzedaży na pokładzie samolotów oraz przestrzeganie obowiązujących przepisów odnośnie czasy odpoczynku załóg. Chcą też jednolitych warunków pracy dla całego personelu i nie godzą się z konieczności otwierania kont bankowych w Irlandii. W sumie na liście ich żądań znajdują się 34 postulaty.

Ryanair otrzymał ją z początkiem lipca i nie chce ich spełnić. Uważa, że warunki pracy i wynagrodzenie, które proponuje są konkurencyjne, zwłaszcza w krajach, gdzie panuje wysokie bezrobocie wśród młodych osób. To sugeruje, że spór nie zostanie szybko rozwiązany i wkrótce możemy usłyszeć o kolejnych strajkach i kolejnych odwołanych lotach.

Foto: Ryanair.

Czytaj więcej: Musk przeprasza nurka za to, że nazwał go pedofilem. Nie jest pewne, czy przeprosiny zostaną przyjęte.
Czytaj więcej: Nie kupisz już „Wiedźmina 3” w Arabii Saudyjskiej. Wszystko przez samobójstwo dwójki dzieci.

Podziel się artykułem