Nie kupisz już „Wiedźmina 3” w Arabii Saudyjskiej. Wszystko przez samobójstwo dwójki dzieci

Wiedźmin CD Projekt

Saudyjska Główna Komisja ds. Mediów Audiowizualnych zakazała 47 popularnych gier wideo – wśród nich jest polski „Wiedźmin 3”. Tłumaczy to bliżej niepodanym naruszeniem reguł i przepisów.

Jak podała agencja AP zakaz został ogłoszony po tym, jak w Arabii Saudyjskiej popełniła samobójstwo dwójka dzieci – trzynastoletnia dziewczynka i dwunastoletni chłopiec. Grali w „Niebieskiego Wieloryba”. To gra społecznościowa, której uczestnicy, najczęściej dzieci, mają wykonać coraz bardziej ekstremalne zadania w rodzaju oglądania horrorów, unikania snu lub samookaleczenia. Finałem jest właśnie samobójstwo.

Z problemami ruszyła wyprzedaż Amazon Prime Day. Protesty i strajki pracowników w Niemczech, Hiszpanii i w Polsce

Na liście 47 zakazanych gier w Arabii Saudyjskiej znalazł się między innymi „Wiedźmin 3”, „Grand Theft Auto V”, „Assassins Creed 2”, „Deadpool” oraz „Dissidia Final Fantasy”. Żadna z tych gier nie ma związku z samobójstwem młodych Saudyjczyków.

Prawdopodobnie wspomniana Komisja ds. Mediów Audiowizualnych wprowadziła zakaz wobec gier wideo, w których nie brakuje przemocy, by pokazać społeczeństwu, że stara się w jakiś sposób walczyć z zagrożeniem związanym z szeroko rozumianą elektroniczną rozrywką.

Dlatego też przypomniała o tym zakazie w poniedziałek – jak twierdzi agencja AP – chociaż na stronie internetowej Komisji czytamy, że lista zakazanych gier została zaktualizowana już 2 lipca.

Czytaj więcej: Nowa funkcja w Skypie. Dość oczywista. Aż trudno uwierzyć, że dodano ją po 15 latach od powstania programu.
Czytaj więcej: Sony Xperia XA2 Plus. Duży średniak za więcej niż średnie pieniądze.

Podziel się artykułem