Nowa funkcja w Skypie. Dość oczywista. Aż trudno uwierzyć, że dodano ją po 15 latach od powstania programu

Skype

Jeszcze w tym miesiącu pierwsze wersje językowe Skype’a zostaną zaktualizowane. Pojawi się w nich możliwość nagrywania rozmów. Po raz pierwszy w historii istnienia tej popularnej aplikacji.

Zapewne na początku z nowej funkcji będą mogli korzystać wyłącznie użytkownicy angielskiej wersji Skype’a, ale Microsoft docelowo i dość szybko chce ją udostępnić we wszystkich istniejących wersjach językowych.

Funkcja nagrywania będzie rozwiązaniem opartym na chmurze obliczeniowej. Ma działać na wszystkich platformach sprzętowych, na których obecny jest Skype – a więc miedzy innymi na komputerach Windows, Mac i tych z Linuksem oraz smartfonach z Androidem i systemem iOS.

Microsoft Surface GO. Luksusowy tablet i raczej (nie)tani

System nagrywania zaprojektowany jest ponoć tak, że kiedy tylko uruchomimy proces zapisu, nasz rozmówca zostanie o tym natychmiast powiadomiony.

Co ważne, rejestrowane mogą być nie tylko rozmowy głosowe, ale również wideorozmowy razem z ewentualnie dołączanymi do nich plikami graficznymi.

Microsoft zdecydował się na rozbudowę Skype’a o funkcję nagrywania po wielu latach zapytań od użytkowników. Brak tej funkcji zmuszał do sięgania po dodatkowe aplikacje, które rejestrowały rozmowy prowadzone w popularnym programie. Wkrótce nie będzie to już konieczne.

Foto: Pixabay.

Czytaj więcej: Nowy problem Muska. Obraził na Twitterze jednego z nurków, którzy uratowali chłopców w Tajlandii.
Czytaj więcej: Photoshop trafi na iPada. Zmiana polityki Adobe? Jest kilka wątpliwości.

Podziel się artykułem