To ma sens. Rysik w Galaxy Note 9 będzie służył nie tylko do pisania

Samsung Galaxy Note 8

9 sierpnia w Nowym Jorku Samsung pokaże światu nowego smartfona z serii Note. Z ostatnich przecieków dowiadujemy się, że będzie miał zaawansowany rysik komunikujący się z Galaxy Note 9 w standardzie Bluetooth.

O nowym rysiku napisał na Twitterze między innymi Ice universe, anonimowy informator tropiący nowinki ze świata technologii.

Wiadomo już, że S Pen będzie miał guzik i Bluetootha. Dzięki temu będzie go można wykorzystywać nie tylko do pisania i wybierania obiektów na ekranie, ale również między innymi do sterowania odtwarzaniem muzyki (funkcje stop i przejścia do następnego utworu) oraz odpalania aparatu.

Ta ostatnia funkcja przyda się do robienia np. zdjęć grupowych po tym, jak ustawimy, najlepiej na mikrostatywie, telefon kilka metrów przed grupą osób marzących o pięknej wspólnej fotce.

W sumie fajne. W połączeniu z wieloma innymi, często jeszcze nie znanymi możliwościami Galaxy Note 9, sugeruje, że warto byłoby rozważyć kupienie nowego smartfonu Samsunga. Niestety, dwie kluczowe wady serii Note się nie zmienią. Urządzenie będzie drogie i duże. Dla wielu za drogie i dla wielu za duże.

Foto: Na zdjęciu model Galaxy Note 8. Samsung.

Czytaj więcej: Huawei pokazuje po raz pierwszy smartfona z 8 GB RAM. I to jeszcze w tańszej marce Honor.
Czytaj więcej: Jest nowy standard karty SD. W komórce, tablecie lub aparacie będziemy mieli w przyszłości nawet 128 TB dodatkowego miejsca na dane.

Podziel się artykułem