Netflix ma nowy pomysł. Nie tylko seriale i filmy. Będą też gry, a pierwszą Minecraft: Story Mode

Netflix gry

Netflix jeszcze w tym roku na swojej platformie chce udostępniać również gry. Pierwszą będzie specjalnie dla niego adaptowana przygotówka Minecraft: Story Mode.

Największa na świecie internetowa wypożyczalnia wideo jeszcze w tym roku chce rozszerzyć swoją ofertę o gry – taką informację podał portal TechRadar.

W tym celu podpisana została już umową ze studiem Telltale Games, wydawcą między innymi takich gier jak: Minecraft: Story Mode, The Walking Dead, The Wolf Among Us i Marvel’s Guardians of the Galaxy. Netlflix i Telltale Games ponadto też od co najmniej roku testowali nowy pomysł. Na dniach firmy mają ogłosić nawiązanie nowej współpracy.

Fortnite od wtorku na nowej platformie. Największa gra świata przeniesiona na Nintendo Switch. Zaraz będzie Android

Pierwsza na platformie Netfliksa pojawi się składająca się z pięciu epizodów przygotówka Minecraft: Story Mode.

W grę będzie można zagrać za pomocą pilota lub kontrolera do gier podpiętego do telewizora smart lub odpowiedniej przystawki. Rozwiązanie ma być podobne do tego, które już działa w wypadku systemu Amazon Fire TV, gdzie już można zagrać w kilka gier Telltale Games.

Prawdopodobnie nowy pomysł Netfliksa podchwyci konkurencja – w pierwszej kolejności HBO.

Czytaj więcej: Chiński gigant ZTE na kolanach. Ale wkrótce z nich wstanie. Smarftony ZTE i sprzęt tej firmy raczej nie znikną z rynku.
Czytaj więcej: W Huawei Mate 20 Pro pojawi się naprawdę duży ekran. Większy niż w nadciągającym Samsungu Galaxy Note 9.

Podziel się artykułem