Apple zaskakuje na WWDC 2018. Nowy iOS 12 przyspieszy starsze iPhony i iPady

WWDC 2018

Nowy iOS 12 doda też skrzydeł starszym iPhonom i iPadom – powiedział Craig Federighi, odpowiadający za rozwój oprogramowania w Apple. To jedna z najważniejszych deklaracji, które padły w trakcie otwarcia WWDC 2018, corocznej konferencji Apple’a dla deweloperów.

Na otwarciu WWDC 2018 w centrum uwagi był nowy macOS. Nie ma się co dziwić. Lista nowości w systemie, który jesienią trafi do komputerów Apple’a jest sporo. Warto tu wspomnieć między innymi o poważnych zmianach w Finderze i w ustawieniach prywatności (w tym blokowanie niektórych działań i aplikacji Facebooka i Google’a), nowym Mac App Store oraz oryginalnym trybie do pracy w nocy. O również nadchodzącym iOS 12 – kolejnej wersji systemu na sprzęt mobilny Apple’a mówiono mniej. A szkoda. Bo być może dlatego niektórym mogła umkną bardzo ważna informacja.

iO12 znacząco ma przyspieszyć pracę starszego sprzętu Apple’a. Jak mówił Craig Federighi, system był napisany również z myślą o użytkownikach iPhonów 6. Oni po instalacji nowego systemu mogą się pozytywnie zdziwić.

Aplikacje będą się uruchamiać nawet o 40 proc. szybciej. Szybciej też będzie uruchamiana klawiatura i aparat.

Ile wytrzyma bateria w iPhonie? Dwa lata w komforcie nie będzie dane wszystkim

Miły gest Apple’a wobec użytkowników starszego sprzętu nie jest bezinteresowny. To kolejny dowód, że firma założona przez Steve’a Jobsa, szybko reaguje na nowe trendy na rynku i wie, jak na tym zarabiać.

Ludzie rzadziej teraz wymieniają sprzęt mobilny, ale intensywniej z niego korzystają i chętniej kupują aplikacje do niego. Widać to również w strukturze dochodów Apple’a – na sprzedaży oprogramowania i usług zarabia coraz więcej.

Tak więc utrzymanie, a nawet zwiększenie liczby użytkowników korzystających z najnowszych aplikacji (w tym wypadku przez poprawę pracy systemu operacyjnego) dla iPhonów i iPadów jest jak najbardziej w interesie Apple’a.

Czytaj więcej: Polacy najchętniej wybierają teraz Premium Mobile. Co podoba się najbardziej w ofercie tego operatora?
Czytaj więcej: Holendrzy chcieli zmusić Samsunga, by ten regularnie i dłużej aktualizował swoje smartfony. Nie udało się.

Podziel się artykułem