19 godzin w powietrzu. 11 października zostanie uruchomione najdłuższe połączenie lotnicze na świecie

Singapore Airlines

Linie Singapore Airlines poinformowały, że pierwszy samolot na trasie Singapur – Nowy Jork wyruszy w podróż 11 października. Będzie to najdłuższe komercyjne połączenie lotnicze na świecie.

Na nowej trasie będą latać nowe Airbusy A350-900ULR (skrót na końcu nazwy rozwija się do słów ultra-long-range – bardzo daleki zasięg). Do pokonania będą miały dystans około 16,7 tys. km. Zajmie im to maksymalnie niecałe 19 godzin.

Początkowo loty będą odbywały się trzy razy w tygodniu – w pierwszym tygodniu funkcjonowania nowego połączenia samoloty wystartują z lotniska w Singapurze w poniedziałek, czwartek i sobotę. Od 18 października loty z Singapuru do Nowego Jorku i z powrotem mają być już realizowane codziennie.

Pierwszy samolot na nowej trasie wystartuje z Singapuru 11 października o 23.35 tamtejszego czasu. Wyląduje w Nowym Jorku o 6 rano następnego dnia, oczywiście również czasu lokalnego.

Nowa trasa będzie dłuższa o ponad 2 tys. km od aktualnie najdłuższego połączenia pomiędzy Auckland na Nowej Zelandii a Dohą w Katarze. W tym wypadku samoloty Boeing 777-200LR Qatar Airways, które latają na tej trasie, muszą pokonać nieco ponad 14,5 tys. km.

Singapore Airlines - Airbus

Bez klasy ekonomicznej na trasie Singapur – Nowy Jork

Singapore Airlines informują, że bilety na nową trasę będzie można kupować w ich systemie rezerwacyjnym już od 31 maja. Bardzo tanio na pewno nie będzie.

Choćby dlatego, że na tej trasie nie będzie klasy ekonomicznej. Bezpośrednio z Singapuru do Nowego Jork lub w drugą stronę polecimy wyłącznie w klasie Business lub Premium Economy, co akurat zrozumiałe. Ciężko byłoby przetrwać 19 godzin w powietrzu na krzesełkach, które oferują tanie linie lotnicze w lotach po Europie.

Foto: Singapore Airlines.

Czytaj więcej: Kultowe słuchawki Koss Porta Pro teraz w wersji bezprzewodowej. I w całkiem znośnej cenie.
Czytaj więcej: Diesle są skończone. To technologia przeszłości – mówi europejska komisarz.

Podziel się artykułem