Jak wybrać najlepszą kartę kredytową? Pogadaj o tym z inteligentnym głośnikiem

Alexa Amazon

Przybywa aplikacji i rozwiązań współpracujących z inteligentnymi głośnikami. Właściciele głośnika Alexa Amazonu mogą już wybrać najlepszą dla siebie kartę kredytową po krótkiej rozmowie z maszyną.

Amerykański serwis finansowo-doradczy NerdWallet udostępnił nową usługę działającą z inteligentnym głośnikiem Amazonu. Pozwala ona znaleźć optymalną kartę kredytową.

W praktyce wygląda to tak, że najpierw wydajemy głosem polecenie, by głośnik znalazł dla nas najlepszą kartę. Wtedy Alexa zadaje kilka pytań. Dotyczą one naszych zwyczajów zakupowych, wysokości kwot, które na nie przeznaczamy, wielkości aktualnego zadłużenia i gotowości do uczestniczenia w programach rabatowych. Kiedy odpowiemy na te wszystkie pytania, Alexa proponuje konkretny produkt bankowy.

W wypadku niektórych kart kredytowych Alexa podaje nam również numer telefonu do banku, który przyjmie od nas wniosek w kwestii wydawania nowego plastyku. Od razu może nas też z nim połączyć.

Oczywiście nowa umiejętność inteligentnego głośnika działa na razie tylko w Stanach i jest po angielsku, ale wydaje się tylko kwestią czasu, kiedy w podobny sposób będę działań i polskie porównywarki finansowe. Musimy tylko na to poczekać.

Czytaj więcej: Wojna handlowa może wygasić wzrost gospodarczy na świecie – ostrzega EBC.
Czytaj więcej: Najmniejsza produkcja wina od 60 lat. To był fatalny rok.

Podziel się artykułem