Na wakacje do Odessy? Linie Yanair uruchamiają nowe połączenie z Polski

Ukraińskie linie lotnicze Yanair otwierają 22 maja połączenie z Krakowa do Odessy. Samoloty początkowo będą latać dwa, a potem trzy razy w tygodniu.

– Położone nad Morzem Czarnym miasto słynie z zabytkowej architektury, ciepłego klimatu oraz popularnych plaż – czytamy w komunikacie Kraków Airport zapowiadającym loty do Odessy.

Loty z Krakowa na lotnisko oddalone 7 km od centrum Odessy będą początkowo odbywały się dwa razy w tygodniu – we wtorki oraz piątki. W szczycie sezonu – od 15 lipca do 16 września – dodatkowo będzie można polecieć w niedzielę.

W systemie rezerwacyjnym ukraińskiego przewoźnika można już kupić bilety na nowe połączenie. Ceny zaczynają się od około 450 zł w obie strony.

Koniec taniego latania? Bilety mogą podrożeć z dwóch ważnych powodów

Linie Yanair powstały w 2012 roku. . Jej portem bazowym jest lotnisko w Kijowie. Linia ma dwa samoloty Boeing 737, trzy Airbusy 320, jeden Airbus 321 i dwa turbośmigłowe Saab 340. Yanair lata teraz regularnie z Kijowa do Tbilisi, Batumi i Tel Awiwu. Teraz dojdzie do tego nowe połączenie do Krakowa.

Kraków Airport przypomina, że loty do Odessy są drugim połączeniem lotniczym z Krakowa na Ukrainę. W grudniu 2017 r. loty do Kijowa uruchomiły linie Ukraine International Airlines.

Czytaj więcej: Najwięcej zarabiamy na handlu z Niemcami. Miliardy tracimy, kupując w Rosji i Chinach.
Czytaj więcej: Wiemy, ile mieszkań zacznie być budowanych w ramach programu Mieszkanie Plus. Ta liczba nie wbija w fotel.

Podziel się artykułem