Cena bitcoina spadnie do zera – twierdzi Dr Doom, legendarny już amerykański ekonomista

bitcoin

Nouriel Roubini, jeden z najbardziej znanych ekonomistów na świecie, twierdzi, że cena bitcoina spadnie do zera. Straci na tym wielu drobnych inwestorów – grube ryby i oszuści wycofają się z kryptowaluty wcześniej i jeszcze na tym zarobią.

Kupowanie bitcoinów to nie jest przewidywalny i bezpieczny biznes. Dzisiaj za bitcoina trzeba zapłacić nieco ponad 7 tys. dol. Tydzień temu kosztował ponad 2 tys. dol. więcej, a na szczycie swych notowań, w połowie grudnia, niemal 20 tys. dol.

Możliwe, że to nie koniec spadków. Nouriel Roubini, człowiek, o którym mówi się, że przewidział ostatni wielki kryzys finansowy, twierdzi, że cena bitcoina spadnie do zera. Jego zdaniem, „matka wszystkich baniek” na bitcoinie właśnie pęka. Roubini ostrzega teraz przed tym krachem niemal wszędzie. Pisze o tym na Twitterze i do ważnego serwisu opinii Project Syndicate, opowiada o tym w wywiadzie dla Bloomberga.

Najwięcej, jego zdaniem, stracą drobni, naiwni inwestorzy. Wielu jest takich – mimo spadków, trzymają cały czas kryptowalutę, nie chcąc jej sprzedać, bo myślą, że jej cena znowu wróci na wysokie poziomy. Taka strategia ich zgubi.

Zarobią natomiast na kryptowalutach, zdaniem Roubiniego, oszuści i gruby ryby. Oni manipulują cenami na tym rynku, pompując je w górę na chwilę, co podtrzymuje nadzieję drobnych, naiwnych inwestorów.

Roubini uważa, że problem z bitcoinem jest szerszy – dotyczy również innych kryptowalut, których jest ponad 1300. W ich wypadku też wytworzyły się ogromne bańki spekulacyjne.

Znany ekonomista wątpi ponadto w użyteczność samej technologii blockchain, która pozwoliła stworzyć kryptowaluty. – Istnieje około 10 lat i jedynym jej zastosowaniem są kryptowaluty, które są oszustwem – uważa Roubini.

Czytaj więcej: Czarny poniedziałek na giełdach. Dow Jones pobił rekord.
Czytaj więcej: Koniec z dyskryminacją przez sklepy internetowe. Europosłowie zakazują geoblokowania.

Podziel się artykułem

2 thoughts on “Cena bitcoina spadnie do zera – twierdzi Dr Doom, legendarny już amerykański ekonomista

  1. „Znany ekonomista wątpi ponadto w użyteczność samej technologii blockchain” – widać, że ekspert od nowych technologii 😉

Comments are closed.