Agora chce nas nakarmić. Nowy pomysł Heliosa, jej spółki zależnej

Helios podpisał list intencyjny z dwoma osobami fizycznymi w celu założenia nowej spółki, która ma rozwijać i prowadzić sieć lokali gastronomicznych.

W środę wieczorem Agora poinformowała w komunikacie giełdowym o nowym pomyśle biznesowym. Jej spółka zależna Helios zarazem z dwoma osobami fizycznymi chce rozpocząć budowę sieci lokali gastronomicznych w segmencie fast casual. To bardzo popularny i zdaniem wielu perspektywiczny teraz format – coś pośredniego pomiędzy fast foodem a restauracją, działa w nim np. większość pizzerii albo samoobsługowych barów.

Nowa sieć będzie budowana początkowo ostrożnie. Helios planuje zainwestować w nowo utworzoną spółkę około 10 mln zł, w tym 5 mln zł po podpisaniu umowy inwestycyjnej. – Udział Helios S.A. w kapitale zakładowym nowo założonej spółki wyniesie 90 proc.. Każda z osób fizycznych obejmie początkowo po 5 proc. udziałów w kapitale nowo założonej spółki z możliwością zwiększenia swojego zaangażowania maksymalnie do 15 proc. (łącznie do 30 proc.) kapitału zakładowego – napisano w komunikacie.

Nie wiemy, kiedy i gdzie pojawi się pierwsza placówka nowej sieci. Zwłaszcza, że najpierw trzeba podpisać jeszcze umowę inwestycyjną. Sam list intencyjny to za mało. A warunkiem zawarcia umowy inwestycyjnej pomiędzy Heliosem a wspomnianymi osobami fizycznymi jest uzgodnienie szczegółowych zasad współpracy i prowadzenia nowo powołanej spółki oraz uzyskanie zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Te etapy – zwłaszcza pierwszy z nich – wcale nie muszą zakończyć się sukcesem.

Agora, wchodząc na rynek gastronomiczny, nie zaczyna jednak całkiem od zera. Helios od dawna prowadzi w swoich kinach typowe bary z przekąskami dla widzów oraz kawiarnie Helios Café. Pomysł z nową siecią gastronomiczną wcale więc nie jest tak bardzo odległy od tego, co już spółka robi.

Czytaj więcej: Europejczycy znowu pokochali euro. Najwyższy poziom akceptacji od 15 lat.
Czytaj więcej: Kosmosu nie podbijemy. Malutki budżet kosmicznej agencji.

Podziel się artykułem